Wadowice: gminy nie dołożą sie do rozbudowy szpitala?

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2013 09:40

W poniedziałek (12 sierpnia) na spotkaniu samorządu lokalnego w Wadowicach gościł wojewoda małopolski Jerzy Miller, zaproszony przez starostę Jacka Jończyka. Tematem spotkania miała być m.in. rozbudowa szpitala powiatowego w Wadowicach. Większość samorządowców zbojkotowało jednak to spotkanie.

Wadowice: gminy nie dołożą sie do rozbudowy szpitala?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Funkcjonowanie szpitala w obecnym stanie jest zagrożone, co potwierdzili dyrektorzy ZOZ w Wadowicach Urszula Lasa i Witold Ponikło. Jego rozbudowa jest kwestią zasadniczą dla mieszkańców 160-tysięcznego powiatu. Jednak nikt z samorządowców nie pytał o szpital ani nie poszedł aby go zobaczyć.

Starosta Jacek Jończyk jest rozczarowany postawą wójtów i burmistrzów. Chce wierzyć, że to, iż samorządowcy nie przyszli na spotkanie, to tylko niefortunny przypadek. Czy gminy wesprą rozbudowę szpitala? Ich deklaracje w tej kwestii mają być znane w połowie września. Koszt rozbudowy to ok. 45 mln zł.

Pawilon "E" szpitala w Wadowicach (w stanie surowym) kosztował 8 mln 708 tys. zł. Teraz trzeba go wykończyć i wyposażyć. Starostwo samo nie da rady jednak sfinansować inwestycji. Konieczne jest wsparcie gmin - w planach ok. 12 mln zł.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum