Wadowice: czy rozpocznie się budowa nowego szpitala

Autor: Dzeinnik Polski/Rynek Zdrowia • • 01 września 2009 12:08

Nie wiadomo czy rozpocznie się w przyszłym roku budowa nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Wadowicach, bo spóźnia się projektant.

Wadowice: czy rozpocznie się budowa nowego szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowy pawilon ma zastąpić stary szpitalny gmach przy ul. Karmelickiej, który wkrótce nie będzie spełniał unijnych norm i pochłonie ok. 50 mln zł, a pieniądze będzie musiało wyłożyć wadowickie starostwo.

Inwestycja wzbudza emocje wśród polityków lokalnych. Zdaniem Stanisława Kotarby - radnego i członek zarządu powiatu, budowa powinna ruszyć jak najszybciej, a w przyszłorocznym budżecie powiatu powinno być na ten cel zarezerwowane co najmniej 10 mln zł.

Wadowicki starosta Teresa Kramarczyk uważa jednak, że nie ma podstaw, aby już teraz rezerwować w przyszłorocznym budżecie jakąkolwiek kwotę na nowy szpital, ponieważ nie został rozwiązany problem z projektem technicznym nowego obiektu. Dokumentacja miała być gotowa do końca czerwca, a nie jest. Nie ma też pozwolenia na budowę nowego szpitala. Kramarczyk dodaje, że wina leży po stronie projektanta, który sam zawiesił postępowanie. Obecnie starostwo czeka na pełną dokumentację.

Jej zdaniem, pocieszający jest jednak fakt, że termin dostosowania placówek medycznych w Polsce do standardów unijnych zostanie przesunięty o kilka lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum