Wąbrzeźno: szpital ma nowy blok operacyjny i zmodernizowaną izbę przyjęć

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2016 15:20

W Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie) zakończyła się budowa bloku operacyjnego i modernizacja izby przyjęć. Całkowity koszt inwestycji to 6,1 mln zł.

Nowy blok operacyjny w szpitalu w Wąbrzeźnie. Fot. materiały prasowe

Jak informuje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupa Nowy Szpital, nowy blok operacyjny dysponuje dwiema salami operacyjnymi, pokojami do przygotowania pacjenta, szatnią dla personelu. Automatyczne drzwi do sal operacyjnych, nowe oświetlenie, instalacja wentylacyjna mają zapewnić pacjentom bezpieczeństwo a personelowi komfort pracy.

Na potrzeby bloku operacyjnego zakupiono nowy sprzęt do zabiegów chirurgicznych: laparoskop, kolonoskop, gastroskop, artroskop, cystoskop, aparat do znieczulenia, respiratory, kardiomonitory. Dodatkowo na potrzeby szpitala zakupiono również nowe USG z głowicami umożliwiającymi różne rodzaje badań, w tym badania Dopplera.

Zmodernizowana izba przyjęć została wyposażona w windę dla pacjentów i zadaszenie dla karetek pogotowia. Powstał punkt rejestracji pacjentów i pomieszczenie do izolacji pacjentów, w razie takiej konieczności.

Inwestycję sfinansowano ze wsparciem środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Całkowity koszt projektu  ''Poprawa jakości i dostępności do badań medycznych poprzez modernizację obiektów szpitalnych oraz zakup sprzętu i wyposażenia medycznego w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie Sp. z o.o.'' to 6,1 mln zł zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum