WSZ w Płocku: będą rozbudowywać szpitalny oddział ratunkowy

Autor: WSZ w Płocku/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2010 17:07

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku planuje przebudowę istniejącego szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR).

Na potrzeby oddziału zaadaptowane zostaną pomieszczenia uzyskane dzięki przeniesieniu apteki zakładowej do nowej – rozbudowanej części szpitala. Przeprowadzony zostanie kompleksowy remont zarówno tych pomieszczeń jak i obecnie zajmowanych przez SOR.

Ponadto oddział zostanie kompleksowo wyposażony w sprzęt oraz aparaturę medyczną niezbędne do diagnostyki i leczenia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia.

Według harmonogramu prac, realizacja projektu rozpoczna się w I kwartale 2010 roku, zakończy się na początku 2011 roku. Już został ogłoszony przetarg na rozbudowę i zakup wyposażenia.

Jak zapowiada dyrektor placówki, Stanisław Kwiatkowski, dzięki rozbudowie powierzchnia oddziału ratunkowego może powiększyć się nawet trzykrotnie. Przybędzie w nim pomieszczeń ambulatoryjnych i łóżek do szybkiej diagnozy. Obecnie jest ich pięć, a będzie 10.

Całość inwestycji to ponad 7 mln złotych. Około 6,1 mln zł placówka otrzyma w ramach unijnych środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum