×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

WIM: otwarcie Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia24 października 2017 12:10

Wojskowy Instytut Medyczny znajduje się w awangardzie polskiej medycyny; otwarcie Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej ma szczególne znaczenie dla MON, tutaj będą leczeni m.in. żołnierze wojsk sojuszniczych - powiedział we wtorek (24 października) w Warszawie szef MON Antoni Macierewicz.

WIM: otwarcie Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podkreślił, że otwarcie Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej ma z punktu widzenia jego resortu podwójne znaczenie.

- Przede wszystkim dlatego, że (...) jest znakiem tego, że wojsko jest wszędzie tam, gdzie są najważniejsze potrzeby społeczne, gdzie trzeba pomóc. Gdzie ta pomoc musi być szybka, sprawna, specjalistyczna, na najwyższym poziomie. I taka, iż rzeczywiście można na nią liczyć - powiedział szef MON.

- Ale po drugie ma to znacznie szczególne w sytuacji, w jakiej się znajdujemy od blisko roku, sytuacji, w której stacjonują na terenie Polski wojska sojusznicze, w tym także wojska specjalne (...), żołnierze których z natury rzeczy są szczególnie narażeni na właśnie takie urazy, które tylko tutaj, w tej komorze hiperbarycznej mogą być skutecznie leczone - mówił Macierewicz.

Jak podkreślił, że tego cieszy się szczególnie, dlatego że - jak mówił - Polska jest krajem, który poddany olbrzymiej presji zewnętrznej, będzie współpracował z wojskami sojuszniczymi, przez wiele jeszcze zapewne lat.

- Liczymy się z tym, że liczba tych wojsk będzie w Polsce wzrastała, a także ich zaangażowanie. Co za tym idzie będzie także wzrastała konieczność bycia gotowym do udzielania właśnie takiej pomocy, jaką ta komorą hiperbaryczna i jaką cala medycyna hiperbaryczna jest w stanie świadczyć - podkreślił szef MON.

Ocenił, że Wojskowy Instytut Medycznym znajduje się w awangardzie polskiej medycyny. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze