WIM buduje ośrodek leczenia nowotworów

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2016 20:25

Wojskowy Instytut Medyczny przy Szaserów buduje nowoczesny ośrodek radioterapii. Pierwsi pacjenci trafią do ośrodka WIM w maju 2017 roku. Inwestycja pochłonie 130 mln zł, z czego 100 mln pochodzi z budżetu MON, a reszta to wkład własny szpitala.

WIM buduje ośrodek leczenia nowotworów. Fot. materiały prasowe

W czterokondygnacyjnym budynku (trzy poziomy na powierzchni i jeden pod ziemią) znajdą się m.in. pracownie akceleratorowe - akceleratory to najnowocześniejsze urządzenia do radioterapii nowotworów. Ponieważ pracownie wymagają wysokiej ochrony radiologicznej, powstaną poniżej poziomu gruntu.

W województwie mazowieckim mieszka około pięć milionów ludzi, według szacunków szpitala, co roku na choroby nowotworowe zapada około 20 tys. z nich. Połowa chorych wymagać będzie radioterapii. W Klinice Onkologii WIM leczy się rocznie 2 tys. pacjentów.

Wojskowy Instytut Medyczny - Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Obrony Narodowej (potocznie nazywany jest szpitalem przy Szaserów) to jedna z największych lecznic w Polsce. Co roku 3 tys. pracowników z ponad 30 klinik oraz zakładów niesie pomoc ok. 65 tys. chorym.

Czytaj: www.tvnwarszawa.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum