W szpitalu ruszy nowa pracownia. Pieniądze przekazało Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o przekazaniu 1,98 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 na zadanie inwestycyjne: „Przebudowa pomieszczeń i zakup sprzętu dla Pracowni Bronchofiberoskopii w Szpitalu Miejskim w Piekarach Śląskich”. Dzięki temu w szpitalu powstanie zupełnie nowa pracownia.

- Bronchofiberoskopia to zabieg pozwalający na oglądanie od wewnątrz dróg oddechowych
- Pracownię bronchofiberoskopii uruchomi Szpital Miejski w Piekarach śląskich
- Inwestycja warta ok. 2 mln zł zostanie zrealizowana w pierwszym półroczu br.
Minister zdrowia powołał nową dyrektor opolskiego NFZ
Zarząd z sukcesem pozyskał środki
- Jest to wyjątkowo istotna informacja dla naszej placówki bowiem od dłuższego czasu Zarząd prowadził rozmowy, aby pozyskać te środki. Nowa pracownia to także nowe możliwości diagnostyczne naszej placówki i jednocześnie zwiększenie przychodów szpitala, co pozwoli na częściowe ograniczenie straty. Inwestycja zostanie zrealizowana w pierwszej połowie tego roku i niebawem szpital zacznie świadczyć nowe usługi - informuje szpital w komunikacie.
Bronchofiberoskopia to zabieg pozwalający na oglądanie od wewnątrz dróg oddechowych, począwszy od strun głosowych i tchawicy, poprzez oskrzela, aż po ich drobne odgałęzienia. Zabieg bronchofiberoskopii stanowi nieocenioną metodę diagnostyczną i, co więcej, terapeutyczną w wielu schorzeniach układu oddechowego i nie tylko - wyjaśnia lecznica.
Lekarz może zlecić bronchofiberoskopię przede wszystkim we wszystkich przypadkach występowania objawów ze strony układu oddechowego o nieznanej przyczynie, takich jak:
- kaszlu,
- krwioplucia,
- duszności,
- nawracających infekcji dolnych dróg oddechowych,
- częstych zapaleń płuc.
Bronchofiberoskopia wykonywana jest przy użyciu cienkiego, elastycznego światłowodu, wprowadzanego przez usta lub nos. Od klasycznej bronchoskopii, wykorzystującej sztywny metalowy aparat, różni się właśnie możliwością oglądania znacznie dalej położonych, drobnych oskrzeli.
-
Nanoroboty pomogą w leczeniu układu trawiennego
-
Olsztyn: sympozjum dotyczące chorób rzadkich - „Diagnostyka i leczenie stanowiące wyzwanie”
-
Start-Up-Med 2023: głosowanie czytelników zakończone. Kto zwyciężył w plebiscycie?
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)