W szpitalu rusza generalny remont. Nie ma gdzie przenieść pacjentów

Autor: oprac. JKB • Źródło: RMF FM, Gazeta Krakowska, Rynek Zdrowia14 września 2022 07:00

Szpital miejski w Rabce-Zdroju zostanie zmodernizowany. Według wstępnych ustaleń, szpital zostanie przekazany wykonawcy 15 października, ale wciąż nie wiadomo, gdzie zostaną przeniesieni pacjenci.

W szpitalu rusza generalny remont. Nie ma gdzie przenieść pacjentów
Szpital wymaga generalnego remontu (zdjęcie ilustracyjne). Fot. AdobeStock
  • Szpital w Rabce-Zdroju czeka generalny remont. Jak podaje RMF FM, prace remontowe obejmą wymianę dachu, rozbudowę bloku operacyjnego i modernizację pomieszczeń
  • Ze wstępnych ustaleń wynika, że już 15 października szpital zostanie przekazany wykonawcy, ale data ta może ulec zmianie – wciąż nie wiadomo, gdzie przeniesieni zostaną pacjenci
  • Do tej pory nie udało się znaleźć miejsca tymczasowego, gdzie tymczasowo będą działać oddziały i poradnie. Jak wskazał prezes zarządu problem tkwi w kosztach wynajmu pomieszczeń
  • Jeśli na czas nie zostanie zorganizowane miejsce zastępcze, wówczas remont może się przesunąć, ale maksymalnie do kwietnia 2023 roku – podkreśla Gazeta Krakowska

Szpital rozpoczyna generalny remont, ale nie ma gdzie przenieść pacjentów

Jak informuje RMF FM, niebawem ma ruszyć generalny remont szpitala miejskiego w Rabce-Zdroju. Budynek pochodzi jeszcze z czasów sprzed II wojny światowej i do tej pory nie był modernizowany. 

W ramach prac zaplanowano wymianę dachu, rozbudowę bloku operacyjnego, a także modernizację każdego pomieszczenia wewnątrz szpitala . Zarząd placówki liczy, że remont zajmie od 12 do 18 miesięcy.

- Pod koniec września ogłosimy przetarg na wykonawcę prac. Szacujemy, że całość będzie nas kosztowała ok. 25-30 mln zł. Mamy finansowanie z Funduszu Samorządowego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, a także częściowo z kredytu – powiedział cytowany przez Gazetę Krakowską prezes zarządu szpitala Witold Latusek.

Problemy z przeniesieniem pacjentów

Zgodnie z początkowym planem szpital zostanie przekazany wykonawcy prac już 15 października, ale data ta może się jeszcze zmienić. Wciąż nie jest pewne, gdzie przeniesie się placówka, o czym wspomina "GK".

Do tej pory nie udało się znaleźć miejsca tymczasowego, gdzie muszą zostać przeniesione oddziały i poradnie. Jak wskazał prezes zarządu problem tkwi w kosztach wynajmu pomieszczeń.

- Ja liczyłem, że wydamy na to ok. 30 tys. zł miesięcznie. Tymczasem wychodzi nam na razie ok. 80-90 tys. zł. To za dużo – powiedział cytowany przez "GK".

Podkreślił również, że jeśli do 15 października nie zostanie zorganizowane miejsce zastępcze, wówczas remont zostanie odsunięty w czasie, ale najpóźniej do kwietnia 2023 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum