W szpitalu klinicznym otwarto poradnię foniatryczną dla dorosłych i dzieci

Autor: oprac. JKB • Źródło: USK w Opolu, Rynek Zdrowia14 listopada 2022 14:00

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu uruchomił poradnię foniatryczną dla dzieci i dorosłych. W placówce przyjmowani są pacjenci z zaburzeniami głosu i mowy.

W szpitalu klinicznym otwarto poradnię foniatryczną dla dorosłych i dzieci
W szpitalu klinicznym otwarto poradnię foniatryczną dla dorosłych i dzieci Fot. USK w Opolu
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu uruchomił poradnię foniatryczną, w której przyjmowani są pacjenci dorośli i dzieci
  • Poradnia działa w każdą środę, a żeby zarejestrować się do poradni, konieczne jest skierowanie m.in. od laryngologa czy lekarza rodzinnego
  • Rejestracja telefoniczna USK w Opolu czynna jest w dni powszednie od 7:00 do 14:30. Istnieje także możliwości rejestracji za pomocą maila

Nowa poradnia dla pacjentów z zaburzeniami mowy

USK w Opolu poinformował o uruchomieniu nowej poradni foniatrycznej dla dzieci i dorosłych. Przyjmowani będą tu pacjenci z wszelkimi zaburzeniami głosu i mowy. 

- Oferujemy kompleksową diagnostykę i leczenie zaburzeń głosu i mowy u dzieci i dorosłych. Współpracujemy w tym zakresie z poradniami: Laryngologiczną, Audiologiczną i Logopedyczną oraz Zakładem Rehabilitacji. Dzięki temu mamy możliwość przeprowadzenia w jednym miejscu pełnej diagnostyki, następnie leczenia, w tym - jeśli to konieczne - chirurgicznego i rehabilitacji pooperacyjnej  - wyjaśniła, cytowana w komunikacie dr n. med. Marta Anioł-Borkowska, specjalista otolaryngolog, audiolog i foniatra.

Jak przypominają przedstawiciele szpitala, aby zarejestrować się w poradni, pacjent musi mieć skierowanie. Najczęściej jest ono wystawiane przez laryngologa, lekarza pierwszego kontaktu, pediatrę, neurologa albo innego specjalistę. Rejestracja telefoniczna USK w Opolu jest czynna w dni powszednie od 7:00 do 14:30 pod numerami:

  • 77 45 20 111,
  • 77 45 20 150,
  • 77 45 20 210.

Można także skorzystać z rejestracji mailowej, albo umówić się na wizytę osobiście – w poniedziałki w godzinach od 7:00 do 18:00, od wtorku do piątki w godzinach 7:00 do 15:00.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum