W szpitalu będą dwa nowe oddziały i poradnia. W tym pierwsza w regionie Poradnia Wad Rozwojowych Twarzoczaszki

Autor: oprac. JPP • Źródło: ZSM w Chorzowie, Związek Szpitali Powiatowych woj. śląskiego04 lipca 2022 20:00

Dwa nowe oddziały, a także nowa poradnia powstaną w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. To Poradnia Wad Rozwojowych Twarzoczaszki, oddział Chorób Zakaźnych dla Dzieci i Szpitalny Oddział Ratunkowy.

W szpitalu będą dwa nowe oddziały i poradnia. W tym pierwsza w regionie Poradnia Wad Rozwojowych Twarzoczaszki
Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie Fot. PAP/Andrzej Grygiel

 

Dwa nowe odziały i poradnia w Zespole Szpitali Miejskich

Utworzenie nowych oddziałów i poradni w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie to efekt przyjętej przez radę miasta uchwałę o zmianach w statucie placówki. 

Warto dodać, że w Chorzowie powstanie pierwsza w regionie poradnia szczękowo-twarzowa przeznaczona specjalnie dla dzieci

ZSM zyska:

  • Poradnię Wad Rozwojowych Twarzoczaszki przy ulicy Władysława Truchana 7
  • Oddział Chorób Zakaźnych dla Dzieci przy ulicy Władysława Truchana 7 – 25 łóżek (w tym: łóżka intensywnej opieki medycznej – 2 łóżka),
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ulicy Strzelców Bytomskich 11 - 13 łóżek (w tym: łóżka obserwacyjne – 10 łóżek, stanowiska intensywnej terapii – 1 stanowisko, stanowiska resuscytacyjne – 2 stanowiska).

- Wzrost zagrożeń w wyniku niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej, migracji ludności i pogarszającej się wyszczepialności dzieci będzie skutkować zwiększonym występowaniem chorób zakaźnych u dzieci. Powstały w ZSM oddział będzie zapewniał opiekę medyczną dzieciom od okresu noworodkowego do 18 roku życia. W oddziale hospitalizowani i leczeni będą pacjenci z chorobami zakaźnymi i ich powikłaniami – napisano w uzasadnieniu uchwały podjętej przez radnych 23 czerwca.

Dodajmy, że Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie powstał z połączenia Zespołu Szpitali Miejskich i Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. 

Od 1 sierpnia 2017 roku lecznica działa w dwóch lokalizacjach – przy ul. Strzelców Bytomskich 11, gdzie leczeni są dorośli i ul. Truchana 7, gdzie leczone są dzieci.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum