W październiku zakończy się remont Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Kosztuje 118 mln zł

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP16 stycznia 2023 06:31

W październiku ma zakończyć się gruntowny remont Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Kosztuje 118 mln zł. Placówka jest jedyną w regionie wysokospecjalistyczną lecznicą dla dzieci. Rocznie hospitalizowanych jest tu ok. 30 tys. pacjentów.

W październiku zakończy się remont Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Kosztuje 118 mln zł
W październiku zakończy się remont Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Kosztuje 118 mln zł. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock

 

W październiku zakończy się remont Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski podpisał w piątek z dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie Ryszardem Śmiechem aneks do umowy o przebudowie i doposażeniu części szpitala. Chodzi o ponad 5 mln zł dofinansowania, z czego ok. 3 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.

Jak poinformowano na konferencji prasowej łączy koszt przebudowy szpitala dziecięcego wynosi prawie 118 mln zł, z czego dofinansowanie blisko 60 mln zł (34 mln zł to pieniądze unijne, a 25 mln zł pochodzi z budżetu państwa).

Gruntowny remont w dziecięcym szpitalu trwa od końca 2019 r. Prace obejmują modernizację wszystkich istniejących oddziałów wraz z doposażeniem szpitala w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Dyrektor szpitala Ryszard Śmiech wyjaśnił, że chodzi o spełnienie wymogów sanitarnych i unijnych, dotyczących m.in. węzłów sanitarnych i przepisów przeciwpożarowych.

Odnosząc się do brakującej kwoty na inwestycję, tj. obecnie ponad 50 mln zł przekazał, że liczy na wparcie resortu zdrowia i urzędu marszałkowskiego.

- Cały czas mamy złożone wnioski do Ministerstwa Zdrowia - dodał.

Dyrektor poinformował, że prace remontowe idą zgodnie z planem. Pod koniec stycznia br. oddanych zostanie do użytku kolejnych pięć zmodernizowanych oddziałów, m.in. gastroenterologia i endokrynologia.

- Na sześć miesięcy umieściliśmy pięć naszych oddziałów w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej - to była wielka pomoc. Znacznie to przyspieszyło prace i spowoduje, że w terminie zakończymy ten remont" - powiedział Ryszard Śmiech, precyzując, że chodzi o październik 2023 r. "Robimy wszystko, żeby tak było - zapewnił.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie to największa w regionie lecznica dla dzieci. Rocznie hospitalizuje ponad 30 tys. pacjentów. Jest tu m.in. centrum urazowe dla dzieci, stacja dializ, oddział hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze