W gdańskim szpitalu otwarto tzw. dziecięcą izbę przyjęć

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2019 11:23

W poniedziałek, 20 maja w Szpitalu św. Wojciecha - Copernicus w Gdańsku otwarto pediatryczny traktu konsultacyjny nazywany także dziecięcą izbą przyjęć. Przekazanie izby zakończyło wielomiesięczną modernizację części Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W gdańskim szpitalu otwarto tzw. dziecięcą izbę przyjęć
FOT. UW Health/Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

Dotychczas dzieci i młodzież przyjmowane były w pomieszczeniu obok głównego holu SOR-u. Teraz przestrzeń pierwszego kontaktu dziecka z personelem medycznym została wydzielona, a przede wszystkim znacznie rozbudowana. Powstała duża izba, która posiada oddzielne węzły sanitarne. Została też oddana sala intensywnego nadzoru zaopatrzona w kardiomonitor i sprzęt do ratowania życia, dzięki którym lekarze nie tylko diagnozują małych pacjentów, ale mogą również podjąć leczenie.

Do dyspozycji lekarzy i małych pacjentów będzie również nowy gabinet zabiegowy, sala intensywnego nadzoru oraz sala obserwacyjna. Wszystko zostało przygotowane w spokojnej, pastelowej aranżacji. Dziecięce dekoracje znajdują się również na korytarzach i w węzłach sanitarnych.

Koszt całej inwestycji mieści się w kwocie 1,1 mln zł, z czego 880 tys. zł pochodzi z dofinansowana z budżetu województwa. W ramach tych środków zmodernizowano pomieszczenia w związku z potrzebą dostosowania do wszelkich wymogów.

W nowej izbie przyjęć lekarze z oddziału pediatrycznego będą przyjmować noworodki oraz dzieci do 18 roku życia.

Więcej: dziennikbałtycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum