W Ostrołęce powstanie Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2018 19:17

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce powstanie Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej; będzie się składał z oddziału stacjonarnego, oddziału dziennego oraz telerehabilitacji, dzięki której pacjenci wyposażeni w urządzenia do teletransmisji będą mogli rehabilitować się w domu.

W Ostrołęce powstanie Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej
Fot. archiwum

We wtorek (6 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego mają zostać podpisane umowy na dofinansowanie tego projektu jak i dwóch innych.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, na projekt dotyczący Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej szpital pozyskał wsparcie unijne w wysokości 7,4 mln zł, zaś samorząd Mazowsza wesprze go kwotą 1,9 mln zł.

Z tych pieniędzy m.in. zakupione mają być: kardiomonitory, system do monitorowania telemetrycznego, aparaty EKG, defibrylatory, echokardiografy, stacji diagnostyczne, system wysiłkowy czy stanowiska monitorowe do rehabilitacji kardiologicznej. W Ośrodku znajdzie się również system telerehabilitacji, dzięki któremu pacjenci będą mogli rehabilitować w domu. Sale do kinezyterapii wyposażone zostaną w piłki, materace czy też step fitness.

Ponadto nowoczesna aparatura medyczna do prowadzenia prac badawczych nad chorobami cywilizacyjnymi trafić ma do konsorcjum naukowego, którego liderem jest Warszawski Uniwersytet Medyczny. Natomiast Przemysłowy Instytut Motoryzacji, dzięki funduszom unijnym, rozwinie Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów.

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego te trzy projekty otrzymają w sumie ponad 60 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum