W Nowym Sączu nie będzie onkologii bez nowego planu

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2009 11:24

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu ma powstać oddział onkologiczny. Na to zadanie placówka dostała 30 mln zł z funduszy europejskich. Czasu coraz mniej a tymczasem w mieście trwa dyskusja nad planem zagospodarowania Śródmieścia. Bez planu budowa oddziału onkologicznego nie ruszy - pisze Gazeta Krakowska.

Plan zagospodarowania jest dokumentem, który określa, co można w danym obszarze budować i jakie funkcje te obiekty mogą pełnić. Zawarte w nim obostrzenia określają nawet, jak wysokie mogą być powstające w tym obszarze budynki. I tu powstał problem, ponieważ jedno ze skrzydeł szpitala ma zostać podniesione o dwie kondygnacje.

To oznacza w praktyce, że bez przyjęcia nowej wersji planu, szpital nie ma szans na otrzymanie pozwolenia na budowę. Nie tylko samo przyjęcie planu jest ważne, ale także to, kiedy dokument zostanie przyjęty. Na budowę oddziału onkologii szpital pozyskał 30 mln zł unijnej dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. By nie stracić tych pieniędzy, musi ściśle przestrzegać ustalonego wcześniej kalendarza. Jeśli nastąpi to jeszcze w czerwcu jest szansa na to by projekt „zmieścił” się w czasie.

Teoretycznie jest możliwe, że plan zagospodarowania przestrzennego zostanie przyjęty do czerwca. Ale możliwe jest też także, że wnoszone do niego opóźnią ten termin. Do końca kwietnia jest czas na zapoznawanie się z zapisami dokumentu. Maj będzie miesiącem rozpatrywania uwag i wniosków. Lista osób i instytucji, które czekają na ostateczną decyzję w tej sprawie jest zresztą dłuższa i nie ogranicza się jedynie do szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum