W Łodzi chcą stacjonarnego hospicjum dla dorosłych

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2011 11:28

Władze Łodzi chcą rozwiązać problem braku stacjonarnego hospicjum dla dorosłych w mieście i ogłaszają, że zorganizują tego typu placówkę.

W Łodzi chcą stacjonarnego hospicjum dla dorosłych

Łódź, jako jedno z niewielu wielkich miast, nie ma stacjonarnego hospicjum dla dorosłych. Jak informuje portal gazeta.pl, miejscowi samorządowcy zaproponowali projekt, który może rozwiązać ten problem.

Paweł Paczkowski, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za służbę zdrowia, uważa, że hospicjum to jedna z najpilniejszych spraw do załatwienia. Planuje on serię reform w miejskich szpitalach i przychodniach. Zaczyna od przekształcania w spółkę II Miejskiego Szpitala im. Rydygiera i rozbudowy III Szpitala Miejskiego im. Jonschera. Kolejne ruchy mają dotyczyć miejskich przychodni.

Według Paczkowskiego hospicjum mogłoby powstać w budynku, opuszczonym przez jedną z miejskich placówek: szpital albo przychodnię. Miałoby uzyskać kontrakt NFZ. Wiceprezydent liczy, że plan mógłby zostać zrealizowany w ciągu trzech lat.

Dr Aleksandra Ciałkowska-Rysz, konsultant krajowy ds. medycyny paliatywnej i szefowa Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie uważa, że trzy lata czekania na hospicjum to zbyt długi okres. Proponuje zorganizować hospicjum w budynku jednej z likwidowanych obecnie szkół. Zapowiada, że gdyby Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie dostało lokalizację jesienią, pierwszych pacjentów byłoby można przyjąć na początku 2112 roku.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum