W Lesznie prywatny inwestor buduje szpital

Autor: elka.pl/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2016 21:57

Powstaje drugi szpital w Lesznie. Spółka Nafis buduje właśnie własny szpital na działce sąsiadującej z placówką publiczną, z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Jego dyrektor kilkakrotnie wskazywał na zagrożenie związane z konkurowaniem o kontrakt NFZ.

W Lesznie prywatny inwestor buduje szpital. Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Prywatną placówkę buduje poznańska spółka Nafis, która od prawie 10 lat działa w budynku szpitala, prowadząc ośrodek kardiologii inwazyjnej. Prezes spółki dr Andrzej Wnęk wysłał do mediów oświadczenie, w którym ustosunkowuje się do zarzutów.

Twierdzi, że Nafis nigdy nie prowadził i nie zamierza prowadzić usług tożsamych z obecną działalnością szpitala. Dodaje jednak, że planowany jest rozwój ośrodka. ”Chcemy wesprzeć leszczyńską placówkę w zakresie rehabilitacji pozwalającej zminimalizować ryzyko ponownych hospitalizacji osób leczonych na oddziałach kardiologicznych oraz wesprzeć rozwój szpitala o diagnostykę i leczenie z zakresu chirurgii naczyniowej” - napisano w oświadczeniu.

Prezes spółki Andrzej Wnęk wyjaśnia, że pierwotnie całość usług miała być świadczona w ramach działającego w szpitalu ośrodka, na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Utrzymuje, że dyrekcja szpitala wiedziała o tym od 2011 roku, ”jednak nie została nam przedłużona dzierżawa pomieszczeń” - pisze i dodaje, że właśnie ten krok miał stać się powodem decyzji o budowie niezależnego obiektu.

Czytaj: www.elka.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum