×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Łęcznej powstaje oddział leczenia oparzeń u dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia04 listopada 2013 17:37

Specjalistyczny oddział leczenia oparzeń u dzieci rozpocznie działalność na początku przyszłego roku w SPZOZ w Łęcznej (woj. lubelskie). Będzie to pierwszy taki oddział we wschodniej Polsce.

W Łęcznej powstaje oddział leczenia oparzeń u dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Oddział będzie liczył 10 łóżek oraz dodatkowo trzy łóżka na intensywnej terapii. Powstaje we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej istniejącym w łęczyńskim szpitalu.

- Oddział dziecięcy przyjmie pierwszych pacjentów w styczniu przyszłego roku - zapowiedział zastępca dyrektora SPZOZ w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

Nowy sprzęt dla centrum będzie kosztować blisko 4 mln zł. Korzystać z niego będą zarówno dzieci jak i dorośli pacjenci. Zakupione zostaną m.in. respiratory, kardiomonitory, mikroskop operacyjny, narzędzia chirurgiczne do zabiegów rekonstrukcyjnych oraz skaner.

Powołanie oddziału leczenia oparzeń u dzieci jest jednym z celów projektu dotyczącego współpracy szpitala w Łęcznej ze szpitalem w Łucku na Ukrainie. Program ma wartość 1,3 mln euro, finansowany jest z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

W projekcie "Współpraca transgraniczna na rzecz zapobiegania i leczenia ciężkich przypadków oparzeń na pograniczu polsko-ukraińskim" oprócz szpitali w Łęcznej i Łucku biorą też udział powiat łęczyński, gmina Ludwin oraz ukraińskie miasto Uściług.

W szpitalu w Łęcznej w tym roku przebywało na stażach sześciu lekarzy z Łucka. Po stronie polskiej i ukraińskiej powstały zespoły ekspertów, które do końca roku przygotować mają dokument, w którym porównane będą systemy leczenia oparzeń w Polsce i na Ukrainie oraz sformułowane rekomendacje do wprowadzenia zmian na Ukrainie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze