W Łęcznej po świętach rusza nowy szpital

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2009 13:52

Pierwszego dnia po Świętach Wielkanocnych nowo wybudowany szpital w Łęcznej zacznie działać. Pacjenci będą mogli skorzystać z izby przyjęć przy ul. Krasnostawskiej. Rozpocznie się również transport pacjentów ze Szpitala Rejonowego w Jaszczowie - podaje Kurier Lubelski.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej (woj. lubelskie), Piotr Rybak, mówi, że pacjentów, których trzeba będzie przywieźć do placówki w Łęcznej nie będzie wielu, ponieważ przygotowania do tego rozpoczęły się już kilka dni temu.

Tradycyjnie na święta i tak większość chorych, którym stan zdrowia na to pozwala, wypisywanych jest do domu. Więc w oddziałach w Jaszczowie pozostaną jedynie nieliczni – dodaje.

Do pracy w nowym szpitalu przygotowany jest już blok operacyjny, sterylizatornia, a także oddziały interny i ortopedii. W salach nie ma jeszcze poustawianych łóżek, ale w sobotę i niedzielę będzie trwało ich składanie.

Aparatura medyczna potrzeba do leczenia jest już zamontowana. Wyjątkiem jest oddział leczenia oparzeń, który ruszy dopiero w maju. Jak informuje „Kurier Lubelski”, będzie to jedyna we wschodniej Polsce tego typu placówka. Pokieruje nią prof. Jerzy Strużyna, prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń i jeden z najbardziej uznanych w Polsce specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej oraz rekonstrukcyjnej. Profesor będzie etatowym pracownikiem szpitala.

- Taki oddział jest w naszym regionie potrzebny, żeby chorzy nie musieli na leczenie jeździć na Siemianowic czy Gryfic - mówi Piotr Rybak.

Dyrekcja liczy, że wybitni specjaliści przyciągną do Łęcznej pacjentów z całej Polski. Kolejnym magnesem ma być ortopedia i zabiegi wszczepiania endoprotez stawów. Szpital zatrudnił bardzo dobrego specjalistę - dr. n. med. Andrzeja Jurkiewicza ze Śląska - informuje dyrektor.

W placówce nie udało się jeszcze natomiast utworzyć oddziału ginekologicznego, dlatego też na razie drugie piętro szpitala będzie puste.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum