W Kielcach powstanie centrum szkoleniowe i laboratorium dla podologów

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2019 14:14

Na powierzchni ponad 3 tys. mkw. w Kieleckim Parku Technologicznym powstanie nowoczesny obiekt, w którym znajdzie się laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum szkoleniowe w postaci kliniki, gdzie pracownicy gabinetów podologicznych, nie tylko z kraju, będą rozwijać nowe umiejętności oraz wykonywać specjalistyczne zabiegi.

W Kielcach powstanie centrum szkoleniowe i laboratorium dla podologów
Fot. Fotolia

- Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje już ponad 2 miliony osób. To choroba cywilizacyjna. W naszym kraju dokonuje się najwięcej w Europie amputacji w związku z powikłaniami po niej, a liczba pacjentów, którzy już z poważnymi problemami trafiają do naszych gabinetów jest dowodem na to, że profilaktyka u nas „kuleje” - mówi Aneta Oleszek, podolog i szefowa Podopharmu. Budowa siedziby tej firmy ruszy w przyszłym roku  na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego. W klinice lekarze – chirurdzy, diabetolodzy i dermatolodzy - będą wykonywać specjalistyczne zabiegi.

Koncepcja architektoniczna nowej siedziby firmy gotowa ma być w ciągu najbliższych miesięcy. Budowa ruszy w przyszłym roku i potrwa dwa lata.

Więcej: echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum