W Jaworznie planują budowę lotniska ratunkowego

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2008 17:37

W Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie pod koniec kwietnia otworzono nowy blok operacyjny, a dyrekcja szpitala już planuje kolejne inwestycje. W przyszłym roku miałoby powstać lądowisko dla helikopterów ratunkowych.

W przyszłym miesiącu zarządcy placówki złożą stosowne wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jak mówi portalowi rynekzdrowia.pl Elżbieta Bolek, z-ca dyrektora ds. administracyjnych, już w zeszłym roku szpital planował budowę lotniska.

- We wcześniejszych zapisach prawnych, gdy budowaliśmy szpitalny oddział ratunkowy, był wymóg posiadania lotniska. W międzyczasie jednak zmieniły się przepisy, dlatego postanowiliśmy ubiegać się o środki z programu operacyjnego – mówi Bolek.

Szefowie lecznicy liczą, że w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku lotnisko powstanie już w przyszłym roku. Bo, jak sami mówią, to szybka i nieskomplikowana inwestycja, która w znaczący sposób ułatwiłaby ratowanie życie pacjentów. Szpital wzbogaciłby się także o nowoczesny ambulans.

W kwietniu tego roku dobudowano całkiem nowe skrzydło szpitalne. Znalazło się w nim m.in. pięć sal operacyjnych, jedna zabiegowa i sterylizatornia. Blok dodatkowo został wyposażony w klimatyzację. Inwestycja pochłonęła 13 mln zł. W ciągu 4 ostatnich lat jaworznicki magistrat przekazał  placówce 24 mln zł.

Środki te zostały przeznaczone na budowę i modernizację oddziałów szpitalnych, poradni, pracowni diagnostycznych, zakup tomografu komputerowego, sprzętu medycznego oraz programy profilaktyczne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum