×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W GUMed powstanie nowoczesne Centrum Sportu

Autor: RRX/Rynek Zdrowia19 października 2017 15:42

- To ogromne święto dla naszej Uczelni, bo po 70 latach funkcjonowania Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy ul. Hallera w starych, przedwojennych obiektach budujemy nowoczesne Centrum Sportu GUMed - powiedział 19 października rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcin Gruchała.

W GUMed powstanie nowoczesne Centrum Sportu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na budowę nowoczesnego Centrum Sportu GUMed otrzyma w latach 2017-2018 łącznie 7 200 000 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Partnerem strategicznym inwestycji szacowanej na blisko 19 mln zł jest Pomorski Związek Piłki Nożnej.

- Ministerialna dotacja była możliwa dzięki połączeniu sportu akademickiego ze sportem zawodowym - wyjaśnił wiceminister sportu Jarosław Stawiarski. - Połączenie aktywności studentów z aktywnością wyczynową to jest najlepszy model, żeby krzewić kulturę fizyczną w społeczeństwie.

- Brakuje nam przede wszystkim obiektów treningowych, dlatego bardzo się cieszę z tego wspólnego przedsięwzięcia i podjętej współpracy - dodał prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski.

Jak wyjaśnia Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy GUMed, Centrum Sportu powstanie na działce przy ul. Dębowej 21 w Gdańsku. W ramach inwestycji przewidziano: kompleksową realizację budynku hali sportowej wraz z budową parkingu podziemnego, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Prace budowlane rozpoczęły się 18 lipca 2017 r., planowany termin zakończenia to koniec sierpnia 2018 r. Twórcami projektu jest pracownia Archimedia z Poznania, a wykonawcą gdańska firma Przembud SA.

W budynku znajdować się będą m.in.: arena sportowa o powierzchni 1100 m kw. z boiskami do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz sale ćwiczeń do aerobiku, squasha, wschodnich sztuk walki i zapasów. W obiekcie zaprojektowano także: trybunę na 748 miejsc, 2 zespoły szatniowo-sanitarne dla mężczyzn i kobiet, w tym również dla osób niepełnosprawnych, garaż podziemny na 103 miejsca postojowe i stojaki na 22 rowery.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze