×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. inwestują w rozwój lecznictwa dziecięcego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia16 stycznia 2014 22:08

Około 8,2 mln zł wyniosą inwestycje ukierunkowane na rozwój lecznictwa dziecięcego, zwłaszcza w zakresie walki z otyłością dzieci i młodzieży, jakie rozpoczęły Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU - poinformowali w czwartek (16 stycznia) przedstawiciele spółki.

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. inwestują w rozwój lecznictwa dziecięcego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od stycznia do czerwca 2014 r. Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU będą kontynuować duży projekt inwestycyjny, mający na celu modernizację, podwyższenie standardu oraz zwiększenie liczby świadczonych usług medycznych Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego "Jagusia" w Kudowie-Zdroju.

W drugiej połowie 2013 r. Uzdrowiska Kłodzkie rozpoczęły projekt, polegający na modernizacji części hotelowej szpitala. Dzięki temu powstała infrastruktura medyczna, która została doposażona w sprzęt medyczny i uzdrowiskowy, a część hotelowa gruntownie przebudowana i zmodernizowana.

Kolejnym etapem modernizacji obiektu będzie "Przebudowa i rozbudowa Szpitala Uzdrowiskowego "Jagusia" na Specjalistyczne Centrum Profilaktyki, Leczenia oraz Nowoczesnej Edukacji prozdrowotnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych". Wykonane zostaną prace w zakresie przebudowy i rozbudowy obiektu oraz instalacji elektrycznych, sanitarnych, specjalistycznych i technologicznych. Spółka zakupi również wyposażenie medyczne, sprzętowe, meblowe i komputerowe wraz z oprogramowaniem, niezbędne do świadczenia wysokiej jakości usług szpitala uzdrowiskowego.

Jak powiedziała cytowana w komunikacie prasowym prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich - Grupa PGU Renata Maślanka, otyłość dzieci jest coraz większym problemem zagrażającym zdrowiu.

Powstający obiekt będzie miał 120 miejsc noclegowych. Do dyspozycji pacjentów będzie również trzynaście pracowni multimedialnych o różnych funkcjach m.in. sala do warsztatów kulinarnych, cztery nowe sale lekcyjne, sala nagrań i obróbki materiałów audio-video oraz sale terapeutyczne. Program leczenia zostanie wzbogacony o pięć nowych warsztatów dla dzieci i rodziców, tj. warsztaty psychologiczne, dotyczące zagadnień związanych z zaburzeniami odżywiania, roli jedzenia w życiu człowieka, warsztaty psychoedukacyjne z elementami promocji zdrowia, mające na celu poszerzanie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, warsztaty kulinarno-dietetyczne omawiające zasady prawidłowego odżywiania, warsztaty relaksacyjne, prowadzone przez psychoterapeutę oraz warsztaty terapii zajęciowej.

Zgodnie z założeniami, po zmianach Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy "Jagusia" będzie najnowocześniejszym ośrodkiem w regionie i jednym z najnowocześniejszych w kraju, przeznaczonym dla dzieci z problemem nadwagi i otyłości, a także innych chorób cywilizacyjnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze