Ustroń: zbudują tężnię solankową

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2014 19:51

Budowa tężni solankowej, remont części gastronomicznej i rozwój programu rehabilitacji kardiologicznej to plany Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń", które podsumowało proces prywatyzacji.

Przez trzy lata nowy inwestor zainwestował prawie 60 mln zł i zmniejszył zatrudnienie o ponad 10 proc. - informuje Gazeta Wyborcza.

Umowa o sprzedaży większościowego pakietu akcji Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" przez Skarb Państwa Polsko-Amerykańskim Klinikom Serca została podpisana pod koniec sierpnia 2011 r. Transakcja opiewała na kwotę ponad 90 mln zł. Nowy właściciel postawił na rozwój przedsiębiorstwa, przeznaczając zarobione pieniądze na inwestycje - spółka ani razu nie wypłaciła dywidendy swoim właścicielom.

W zamierzeniach na rok 2014 jest remont kuchni w szpitalu uzdrowiskowym. Na ten cel spółka wyda blisko 4 mln zł. Kolejną planowaną inwestycją jest budowa tężni solankowej przy basenach solankowych, która ma wykorzystywać naturalną, rozcieńczoną solankę wydobywaną z poziomu 1800 metrów pod ziemią.

Jednym z głównych celów uzdrowiska jest rozwijanie specjalistycznego programu rehabilitacji kardiologicznej.

Więcej: http://bielskobiala.gazeta.pl


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum