Ustroń: szpital reumatologiczny będzie miał nowy blok operacyjny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2019 12:48

Nowy blok operacyjny powstanie w Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu. Placówka ogłosiła przetarg na wykonanie prac - podał szpital, który na inwestycję pozyskał 10 mln zł z funduszy europejskich.

Ustroń: szpital reumatologiczny będzie miał nowy blok operacyjny
Szpital, który na inwestycję pozyskał 10 mln zł z funduszy europejskich. Fot. PTWP

- Modernizacja bloku operacyjnego to inwestycja o znaczeniu strategicznym dla naszego szpitala. Remont będziemy prowadzili tak, aby nie był utrudnieniem dla pacjentów. Inwestycję planujemy zakończyć w 2020 r. Nowoczesny blok operacyjny to prezent na 45-lecie, bo za rok Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności będzie świętowało taki jubileusz - powiedział prezes Centrum Cezary Tomiczek.

Termin składania ofert upływa 18 marca.

Inwestycja obejmuje przebudowę bloku operacyjnego wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji i doposażeniem w nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystywany do znieczulenia, przeprowadzania zabiegów i monitorowania czynności życiowych pacjentów. Powstaną dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach

W ub.r. placówka pozyskała na ten cel ponad 10 mln zł z funduszy UE poprzez Regionalny Program Operacyjny woj. śląskiego. - Bardzo dobrą informacją jest zdobyte dofinansowanie oraz wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, które zapewniło nam wkład własny tej inwestycji - powiedział Tomiczek.

Prezes przypomniał, że nie są to jedyne fundusze unijne, które ostatnio otrzymała placówka. - Niedawno pozyskaliśmy fundusze na zakup sprzętu do oddziałów reumatologicznych - powiedział Tomiczek.

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu jest największym w Polsce szpitalem o profilu reumatologicznym. Obecnie leczonych jest w nim 5,5 tys. pacjentów rocznie w czterech oddziałach reumatologicznych, dwóch rehabilitacyjnych i jednym chirurgii urazowo-ortopedycznej. 

PAP - Marek Szafrański

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum