Ustroń: szpital reumatologiczny będzie budował nowy blok operacyjny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 września 2019 13:35

Szpital reumatologiczny w Ustroniu (Śląskie) ogłosił przetarg, który ma wyłonić wykonawcę prac przy budowie nowego bloku operacyjnego. Będzie on miał czas na wywiązanie się z zadania do połowy listopada 2020 r. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla placówki.

Ustroń: szpital reumatologiczny będzie budował nowy blok operacyjny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital w dokumentacji przetargowej podał, że osobny przetarg zostanie rozpisany na dostawę sprzętu i urządzeń medycznych.

To już drugie podejście "reumatologa" do realizacji inwestycji. Poprzedni przetarg został w maju br. unieważniony. Placówka uzasadniła decyzję przede wszystkim tym, że obarczony był on błędami. Jednocześnie złożone wówczas oferty przewyższały planowane nakłady.

Cały projekt modernizacji bloku operacyjnego objąć ma jego przebudowę wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji i doposażeniem w nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystywany do znieczulenia, przeprowadzania zabiegów i monitorowania czynności życiowych pacjentów. Powstać mają dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach.

W ub.r. szpital pozyskał na ten cel ponad 10 mln zł z funduszy UE poprzez Regionalny Program Operacyjny woj. śląskiego. Wkład własny zapewnia samorząd województwa śląskiego.

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu jest największym w Polsce szpitalem o profilu reumatologicznym. Obecnie leczonych jest w nim 5,5 tys. pacjentów rocznie w czterech oddziałach reumatologicznych, dwóch rehabilitacyjnych i jednym chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum