Ustroń: są chętni do budowy bloku operacyjnego, ale chcą za dużo

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2019 13:58

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na budowę nowego bloku operacyjnego w Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu - podała w poniedziałek (25 marca) placówka. Obie przewyższają jednak planowane nakłady.

Ustroń: są chętni do budowy bloku operacyjnego, ale chcą za dużo
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital poinformował w poniedziałek, że kwoty brutto, na które oferenci wycenili prace, wynoszą 16,66 mln zł i 17,28 mln zł. Placówka zamierzała przeznaczyć na ten cel 11,85 mln zł. W najbliższym czasie władze szpitala podejmą decyzję w sprawie przetargu.

Prezes ustrońskiego Centrum Cezary Tomiczek mówił w lutym, gdy został ogłoszony przetarg, że modernizacja bloku operacyjnego jest inwestycją o znaczeniu strategicznym dla szpitala. Miała zostać zakończona w 2020 r.

Inwestycja ma objąć przebudowę bloku operacyjnego wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji i doposażeniem w nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystywany do znieczulenia, przeprowadzania zabiegów i monitorowania czynności życiowych pacjentów. Powstać mają dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach.

W ub.r. placówka pozyskała na ten cel ponad 10 mln zł z funduszy UE z regionalnego programu operacyjny woj. śląskiego. Wkład własny zapewnił samorząd województwa śląskiego.

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu jest największym w Polsce szpitalem o profilu reumatologicznym. Leczy się w nim 5,5 tys. pacjentów rocznie w czterech oddziałach reumatologicznych, dwóch rehabilitacyjnych i jednym chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Marek Szafrański

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum