Ustka: szpital uruchomił pełnopłatny oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy

Autor: gp24.pl/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2018 10:43

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku, w swoim Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Ustce (Pomorskie), utworzył 15 pełnopłatnych miejsc dla starszych, niesamodzielnych osób.

Ustka: szpital uruchomił pełnopłatny oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy
Fot. Fotolia

W Zakładzie na 12-łóżkowym oddziale współfinansowanym przez NFZ cały czas jest komplet pacjentów, a lista oczekujących na miejsce liczy kilkadziesiąt osób.

Teraz w części pełnopłatnej czeka kolejnych 15 miejsc. Oprócz pielęgnacji pacjenci objęci są terapią zajęciową i różnymi formami aktywizacji. Mają do dyspozycji salę rehabilitacyjną i salę pobytu dziennego, gdzie m.in. pracują z terapeutą, rozwiązują krzyżówki, mają zajęcia plastyczne.

Taki oddział, ze względu na swój charakter, różni się od typowego szpitalnego. Personel stara się, by atmosfera była tu jak najbardziej domowa - czytamy w serwisie Głosu Pomorza.

Pobyt w tej części ZPO jest pełnopłatny - miesięczny koszt dla jednego pacjenta to 3 590 zł lub 2 980 zł, gdy rodzina sama zapewnia m.in. leki i pampersy. Pacjenci oddziału to głównie osoby starsze, często z chorobą otępienną.

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum