Ustka: blisko 15 mln zł na nowe Centrum Rehabilitacji i Opieki Długoterminowej

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2020 09:50

W budynkach szpitalnych w Ustce należących do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku powstanie Centrum Rehabilitacji i Opieki Długoterminowej. O 75 zwiększy się liczba łóżek, a placówka będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami Jest to możliwe dzięki Pożyczce Miejskiej z Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Szpital otrzyma blisko 15 mln zł.

Ustka: blisko 15 mln zł na nowe Centrum Rehabilitacji i Opieki Długoterminowej
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Centrum Rehabilitacji i Opieki Długoterminowej można podzielić umownie na dwie części. Część opiekuńczą i część rehabilitacyjną. Zadaniem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego jest objęcie całodobową pielęgnacją i opieką długoterminową osób przewlekle chorych i niesamodzielnych. Zakresem przebudowy i wyposażenia objęty będzie parter budynków B i D o łącznej powierzchni 1160 metrów kwadratowych. Pozwoli to na rozwinięcie bazy łóżkowej do 55 łóżek łącznie wraz z niezbędnym zapleczem do hospitalizacji i udzielania świadczeń.

Dla Centrum Rehabilitacji Ogólnoustrojowej zakresem przebudowy i wyposażenia objęte będzie I piętro budynków B i D o łącznej powierzchni 1083 metrów kwadratowych. W efekcie czego powstanie powierzchnia umożliwiająca przeniesienie 12 łóżek za Szpitala w Słupsku do Ustki oraz rozwinięcie bazy łóżkowej do 47 łóżek łącznie wraz z niezbędnym zapleczem do hospitalizacji i świadczenia zabiegów rehabilitacyjnych

Prace, które mają wkrótce się rozpocząć potrwają niecałe dwa lata. Inwestycja powstanie dzięki uzyskaniu przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku pożyczki z Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Szpital otrzyma 14,9 mln zł.

Więcej: gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum