Tuchola: w planie nowy oddział i poradnie

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2010 18:57

NZOZ Szpital Powiatowy w Tucholi przygotowuje się do otwarcia pracowni tomografii komputerowej i oddziału kardiologicznego.

Dzisiaj tomograf komputerowy stał się sprzętem diagnostycznym niemal powszechnie stosowanym i w mniejszych szpitalach.

W planie jest też poradnia pulmonologiczna. Kilka tygodni temu uruchomiono nową pracownię rentgena, a teraz placówka szykuje się do utworzenia pracowni tomografii komputerowej. Najpierw pomieszczenia czeka remont, potem instalowanie aparatury.

Leszek Pluciński, prezes tucholskiego szpitala przyznaje, że szpital chciałby świadczyć usługi pulmonologiczne. Wcześniej szefostwo szpitala zastanawiało się nad tym, żeby dodatkowo zająć się psychiatrią. Plany muszą zostać odłożone z powodu braku warunków lokalowych.

Prawdopodobne jest jednak otwarcie oddziału kardiologicznego. Byłyby tu prowadzone badania specjalistyczne i planowe zabiegi. Jeśli kardiologia nie powstanie, to pracownicy mają w zanadrzu inny pomysł: oddział rehabilitacyjny. Doktor Pluciński dodaje, że byłoby to nawet łatwiejsze, bowiem szpital posiada kadrę, a inwestycja byłaby mniejsza.

Placówka przygotowuje się też do ucyfrowienia. Zmiana sposobu badania i archiwizacji czeka szpital jesienią. Na przykład pacjent, korzystający z rentgena, w tej chwili dostaje zdjęcie na kliszy. Za pół roku zamiast kliszy otrzyma dyskietkę.

Więcej na: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum