Trzaskowski: do 25 stycznia zakończą się wszystkie prace w Szpitalu Południowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2021 20:28

Do 25 stycznia zakończą się wszystkie prace w Szpitalu Południowym; potem kilka tygodni odbiorów - poinformował w czwartek (21 stycznia) prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski: do 25 stycznia zakończą się wszystkie prace w Szpitalu Południowym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W czwartek na Facebooku z prezydentem stolicy odbyło się "live spotkanie", które dotyczyło aktualnej sytuacji w mieście, w tym właśnie kwestii szczepień na COVID-19 i Szpitala Południowego, który ma być szpitalem dla pacjentów z koronawirusem.

"Przygotowaliśmy ponad 250 punktów szczepień w całym mieście. Również pracujemy nad tym, żeby oddać Szpital Południowy jak najszybciej. Do 25 stycznia zakończą się wszystkie prace; później kilka tygodni odbiorów" - przekazał podczas tego spotkania Trzaskowski. Wyraził przy tym nadzieję, że szpital będzie jak najszybciej gotowy do tego, aby w razie czego - gdyby sytuacja z COVID-19 pogorszyła się - szpital mógł przyjmować pacjentów.

Szpital Południowy funkcjonować będzie jako tymczasowy szpital do walki z COVID-19. Wedle decyzji wojewody mazowieckiego z listopada, która została utrzymana w styczniu przez ministra zdrowia, powinien być przygotowany do 21 stycznia.

Ratusz stoi na stanowisku, że szpital zostanie uruchomiony w połowie lutego. Wojewoda Konstanty Radziwiłł zwrócił się wobec tego do prezydenta Rafała Trzaskowskiego z prośbą o wyjaśnienia dotyczące zakresu zaawansowania prac budowlanych, zakupu wyposażenia i sprzętu, w tym realizowanych zamówień publicznych oraz o wykazanie liczby personelu zaangażowanego do przyspieszenia realizacji inwestycji.

Natalia Kamińska

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum