Trwa rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2015 19:49

Jak wynika z opublikowanego na łamach GW oświadczenia prezesa zarządu Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej, obecnie prowadzone są intensywne prace nad ostatecznym kształtem placówki.

Trwa rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej
Fot. Archiwum

Realizowana jest rozbudowa szpitala, który wraz z hostelem zlokalizowanym obok lecznicy będzie liczył 180 łóżek. Zakończenie kolejnych etapów budowy jest planowane na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br. - informuje Gazeta Wyborcza.

Na razie zarząd Centrum nie chce zdradzić,  czy placówka docelowo będzie się starała o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Przypomnijmy: na początku roku COZR zmieniło właściciela. Za poprzedniego zarządu centrum świadczyło bezpłatne konsultacje i wykonywało podstawowe badania, ale nie było pieniędzy na pełną diagnostykę i wykonywanie zabiegów. NFZ nie dał placówce kontraktu, tłumacząc, że oferta lecznicy nie uzupełnia tej, która już w Radomiu była dostępna. Chodziło głównie o radioterapię, która jest w budowie.

Obecnie trwa budowa ośrodka radioterapii i chemioterapii oraz kilkudziesięciołóżkowego oddziału onkologicznego i hostelu.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum