Trwa budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego. Przeniosą tu dwa inne

Autor: oprac. SzB • Źródło: skhs.pl, Rynek Zdrowia12 września 2022 18:30

Prace przy jednej z największych inwestycji w województwie wielkopolskim trwają już od ponad roku. Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny w Poznaniu: co do tej pory udało się zrobić?

Trwa budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego. Przeniosą tu dwa inne
Trwa budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego. Fot. Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu
  • Rok temu rozpoczęła się budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu
  • Do nowego obiektu przeniosą się dwie placówki - Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego oraz Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego
  • Całość ma kosztować 590 mln zł (w większości źródłem finansowania są środki pochodzące z budżetu państwa)

Budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego trwa 

Pod koniec lipca ubiegłego roku rozpoczęła się budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Całość ma kosztować 590 mln zł (w większości źródłem finansowania jest budżet państwa). 

Prace przy jednej z największych inwestycji w województwie wielkopolskim trwają. 

- Początek września rozpoczynamy z wykonanymi pracami elewacyjnymi na ścianie południowej Modułu 1, jak również zakończonymi pracami zbrojarskimi i wylaną płytą posadzkową na lądowisku dla helikopterów. Klatki schodowe zostały wyposażone w kable elektryczne i teletechniczne, a dach posiada już żaluzje akustyczne. Na parterze budynku (SOR) ukończono prace związane z układaniem instalacji centralnego ogrzewania - możemy przeczytać na stronie internetowej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. 

- Kontynuowane są prace w zakresie montażu ścian gips-karton i układania instalacji c.o. na 1 i 2 piętrze, a także wykonywania posadzek betonowych na poziomie – 1 - czytamy dalej we wspomnianym komunikacie. 

Będą tu przeniesione dwie poznańskie placówki

Pierwszy etap całej inwestycji zakłada m.in. powstanie Centrum Medycyny Ratunkowej i Interwencyjnej - będzie znajdowała się tu izba przyjęć, oddział ratunkowy i centralny blok operacyjny. SOR, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej wraz z blokami operacyjnymi - według zapowiedzi - ma zostać oddany do użytku na przełomie 2024-2025. 

Projekt zakłada ponadto przeniesienie do nowego obiektu działalności Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego oraz Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego. Są one zlokalizowane w starych, zabytkowych obiektach, których nie można w pełni dostosować do współczesnych standardów.  Przeprowadzka ma nastąpić z kolei w 2026 roku. 

W nowym obiekcie szpitalnym ma działać także oddział chirurgii jednego dnia oraz ambulatorium. W placówce miejsce znajdą liczne pracownie (diagnostyki obrazowej, radiologii zabiegowej), jak również laboratorium i apteka szpitalna. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum