Toruń: ważny etap w budowie szpitala wojewódzkiego, powstał nowy oddział zakaźny

Autor: nowosci.com.pl/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2020 12:18

Nowy oddział zakaźny, to pierwsza część budowanego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Na oddziale pacjenci mają pojawić się jeszcze w grudniu.

Toruń: ważny etap w budowie szpitala wojewódzkiego, powstał nowy oddział zakaźny
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Pawilon docelowo przeznaczony jest dla trzech niezależnych odcinków zakaźnych oraz poradni przyszpitalnych. Ma ponad 8 tys. m kw. W jego skład wchodzą dwuosobowe sale z łazienkami. Zostaną w nich ulokowani pacjenci covidowi - przygotowano dla nich 39 łóżek.

W środę (2 grudnia) marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki symbolicznie przekazał Sylwii Sobczak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, klucze do nowego oddziału zakaźnego.

Jak czytamy w serwisie nowosci.com.pl,  z powodu epidemii koronawirusa utrudnione są dostawy sprzętu, ale na oddziale są łóżka, monitory, a "wyposażenie jest na ukończeniu". Niebawem zakończy się instalacja śluzy dekontaminacyjnej, która oddziela obiekt od pozostałych części szpitala.

Koszt budowy całego kompleksu szpitala wojewódzkiego to 560 mln zł, z czego aż 200 mln stanowi sprzęt medyczny. Zakończenia inwestycji można spodziewać się w pierwszym kwartale 2021 r. Szpital na toruńskich Bielanach od wielu lat wymagał remontu. Powstał w 1972 roku.

Więcej: nowosci.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum