Toruń: trwa budowa nowego kompleksu szpitala wojewódzkiego

Autor: ototorun.pl/Rynek Zdrowia • • 31 października 2018 18:34

W najbliższą niedzielę (4 listopada), w ramach dnia otwartego na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z efektami prac. Oprowadzający opowiedzą m.in. o bezpieczeństwie energetycznym kompleksu.

Toruń: trwa budowa nowego kompleksu szpitala wojewódzkiego
Budowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Fot. materiały prasowe

Udział w zwiedzaniu jest, bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Kujawsko-pomorski urząd marszałkowski czeka na zgłoszenia pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej zwiedzanie-wszz@kpim.pl.

Jak przypomina serwis ototorun.pl, budowa nowego kompleksu WSZ w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu do dyspozycji pacjentów będzie prawie tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zostanie wydane na sprzęt medyczny i wyposażenie.

Obecnie prace wykończeniowe trwają w skrzydle administracyjnym i zachodniej część gmachu głównego. Roboty żelbetowe prowadzone są w przyszłej siedzibie oddziałów psychiatrycznych, a ekipy wykonawcze montują instalacje w budynku dla segmentu zakaźnego. Wykonawca chce zakończyć wszystkie prace do końca 2019 r.

Więcej: www.ototorun.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum