Toruń: rozbudowa szpitala wojewódzkiego idzie pełną parą

Autor: kujawsko-pomorskie.pl/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2018 09:52

Kompleks Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu ma liczyć w sumie siedem obiektów. Trzy z czterech budowanych osiągnęły już docelową wysokość. Inwestycja, której koszt wynosi 560 mln zł, ma zostać zamknięta z końcem 2019 r.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W budynku głównym, gdzie znajdą się najważniejsze jednostki lecznicy, m.in. szpitalny oddział ratunkowy, główny blok operacyjny oraz niektóre oddziały łóżkowe, trwają prace na wszystkich kondygnacjach. Stawiane są ścianki działowe, wylewane posadzki, montowane instalacje i elewacja zewnętrzna.

Prace wykończeniowe trwają w pawilonie administracyjnym - budynek ma zostać ukończony jesienią br. Docelową wysokość osiągnęła siedziba oddziału zakaźnego, na najwyższej kondygnacji powiewa wiecha. Widać także pawilon dla oddziałów psychiatrycznych - część piwnic i pomieszczeń na parterze ma już stropy.

Jak podaje kujawsko-pomorski urząd wojewódzki, budowa nowego kompleksu to obecnie najważniejsza w województwie inwestycja w służbie zdrowia. Na toruńskich Bielanach powstanie w sumie siedem budynków. Tylko na sam sprzęt medyczny ma zostać wydane 200 mln zł.

Więcej: www.kujawsko-pomorskie.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum