Toruń: rozbudowa szpitala na Bielanach na finiszu

Autor: Nowości Dziennik Toruński/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2019 09:20

Trwają prace wykończeniowe w rozbudowywanym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Ekipy remontowe instalują też nowy sprzęt, niezbędny do funkcjonowania placówki. Koszt całej nowej aparatury to 200 mln zł.

Toruń: rozbudowa szpitala na Bielanach na finiszu
Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu na ostatniej prostej. Trwają prace wykończeniowe i instalacja zakupionego sprzętu. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Jak podkreślają zarządzający szpitalem, obecnie w nowym budynku montowane są meble i sprzęt medyczny wymagające wbudowania. Wykonywane są też ostatnie prace wykończeniowe, m.in. zainstalowanie robota aptecznego, w budynku, w którym będzie mieściła się apteka szpitalna.

Nowy sprzęt, który został już zakupiony to m.in.: połączony ze stołem operacyjnym angiograf z echokardiografem, zintegrowany ze stołem operacyjnym 64-warstwowy tomograf komputerowy, zestawy do operacji metodą laparoskopową, kolumny chirurgiczne i anestezjologiczne, stoły chirurgiczne, a także 128-warstwowy tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, angiograf i aparat rentgenowski dla zakładu diagnostyki obrazowej oraz wyposażenie centralnej sterylizacji.

Prace prowadzone są też w pawilonach, w których znajdą się: oddziały zakaźne, psychiatryczny i przychodnie przyszpitalne a także przy płycie umieszczonego na dachu lądowiska helikopterów.

Koszt budowy nowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu wyniósł 560 mln zł, z czego ok. 200 mln zł przeznaczono na sprzęt medyczny. Szpital w nowo wybudowanych obiektach ma działać już w połowie przyszłego roku.

Więcej: nowosci.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum