Toruń: rozbudowa miejskiego szpitala, czyli projekt na dużą skalę

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2009 11:51

We wrześniu przyszłego roku pacjenci Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu będą operowani na nowoczesnym bloku. Wcześniej, bo w listopadzie bieżącego roku ma zostać uruchomiona nowa stacja dializ.

Stacja powstaje na terenie, który warszawska firma Euromedic wydzierżawiła od Szpitala Miejskiego. Będzie to trzeci obiekt tego typu w Toruniu. Na regularną pomoc będzie mogło tu liczyć stu pacjentów z chorymi nerkami.

 – Będzie to obiekt spełniający najwyższe europejskie standardy, z nowoczesnym systemem uzdatniania wody i szesnastoma stanowiskami dializacyjnymi – zapowiada Michał Korczeniewski, szef marketingu firmy Euromedic.

Inwestor – który w całym kraju prowadzi ponad dwadzieścia stacji dializ – liczy na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki temu ubezpieczeni pacjenci mogliby korzystać z usług nieodpłatnie. Równolegle trwa budowa dodatkowego skrzydła szpitala. Obiekt za prawie 30 milionów złotych stawia firma Skanska. Budynek będzie miał trzy kondygnacje. Na parterze zostanie zlokalizowana między innymi apteka. Pierwsze piętro to nowoczesny blok operacyjny.

– Obiekt będzie wybudowany i wyposażony z uwzględnieniem najnowocześniejszych technologii, spełniający wszystkie europejskie wymogi. Nowością będzie na przykład wykończenie pomieszczeń panelami ze stali szlachetnej, co ułatwi zachowanie reżimu sanitarnego. Pojawi się też klimatyzacja - stwierdza z dumą Krystyna Zaleska, dyrektor szpitala.

Na ostatnim piętrze dobudowanego skrzydła znajdzie się oddział hematologii. Opuszczone pomieszczenia starego budynku zostaną zaadaptowane na potrzeby tamtejszych oddziałów. Większego komfortu mogą się spodziewać nie tylko pacjenci i personel, ale także odwiedzający chorych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum