Toruń: przeprowadzka szpitala do nowego kompleksu budynków już w 2020 r.

Autor: ototorun.pl/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2019 09:03

Na pierwszy kwartał 2020 r. zaplanowano przyniesienie oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu do nowych budynków lecznicy. Obecnie montowany jest już tam sprzęt medyczny i wyposażenie.

Toruń: przeprowadzka szpitala do nowego kompleksu budynków już w 2020 r.
Budowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W nowym budynku głównym trwają też finalne prace przy płycie umieszczonego na dachu lądowiska helikopterów medycznych oraz montaż stalowej konstrukcji schodów w atrium i konstrukcji szybów wind. Znajdą się tu m. in. oddział ratunkowy i główny blok operacyjny.

Pawilony przeznaczone dla oddziałów zakaźnych i przychodni przyszpitalnych oraz oddziałów psychiatrycznych są na etapie zaawansowanych prac wykończeniowych. Ekipy wykonawcze montują ściany działowe, okładziny ścienne, sufity podwieszane i rolety zewnętrzne, kładą tynki i farby ścienne.

W budynku apteki i szpitalnej administracji, po ostatnich poprawkach wykończeniowych i montażowych, trwają procedury odbiorowe.

Koszt budowy nowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu wyniósł 560 mln zł, z czego ok. 200 mln zł przeznaczono na sprzęt medyczny. Szpital w nowo wybudowanych obiektach ma działać już w połowie przyszłego roku.

Więcej: ototorun.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum