Toruń: na Bielanach wykonano już ponad 40 proc. robót. Można to zobaczyć...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2018 15:10

W najbliższą niedzielę (10 czerwca) odbędzie się kolejny dzień otwarty na budowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Zwiedzający zobaczą między innymi cztery powstające obecnie pawilony, ukończone już budynki techniczne oraz funkcjonujący parking wielopoziomowy.

Na Bielanach powstanie 7 nowych budynków. Wykonano już 41,5 proc. robót. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego udział w wycieczce jest bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Od 10 czerwca obowiązują nowe godziny zwiedzania, pierwsza grupa wchodzi na teren budowy o godz. 9.30, druga o 11, ostatnia o 12.30. Na Bielanach trzeba być jednak 15 minut wcześniej.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Na Bielanach powstanie 7 nowych budynków. Wykonano już 41,5 proc. robót. Bryły trzech z czterech stawianych obecnie budynków osiągnęły docelową wysokość, a pawilon psychiatryczny pnie się szybko w górę.

W budynku głównym, gdzie znajdą się najważniejsze jednostki lecznicy, między innymi: szpitalny oddział ratunkowy, główny blok operacyjny oraz niektóre oddziały łóżkowe trwają prace na wszystkich kondygnacjach. Stawiane są ścianki działowe, wylewane posadzki, montowane instalacje i elewacja zewnętrzna. Rozpoczęto wylewanie płyty lądowiska dla helikopterów.

Prace wykończeniowe trwają w pawilonie administracyjnym. Budynek ma zostać oddany do użytku jesienią tego roku. Docelową wysokość osiągnęła siedziba oddziału zakaźnego i roboty toczą się głównie wewnątrz budynku. Z ziemi wyszedł pawilon dla oddziałów psychiatrycznych. Część piwnic i pomieszczeń na parterze ma już stropy.

W gotowych budynkach technicznych, gdzie znajdują się m.in. kotłownia olejowa, trafostacja, garaż dla karetek, podziemny neutralizator ścieków i miejsce gromadzenia odpadów komunalnych odbiory prowadzą Sanepid, straż pożarna i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Koszt całej inwestycji to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł wydamy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca 2019 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum