×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Toruń: marszałek zaprasza na niedzielę na Bielanach

Autor: KG/Rynek Zdrowia04 kwietnia 2018 17:50

Dni otwarte na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Najbliższe odbędzie się w niedzielę (8 kwietnia).

Toruń: marszałek zaprasza na niedzielę na Bielanach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gdzie dokładnie będzie lądowisko dla helikopterów? Co się mieści w budynku z wysokim, czerwonym kominem? Czy prace idą zgodnie z planem? Jak będą ze sobą połączone budynki lecznicy? Przewodnikami po inwestycji są przedstawiciele inwestora i firmy wykonującej roboty.

Uczestnicy obejrzą m. in. wnętrze budynku administracyjnego, w którym trwają obecnie prace wykończeniowe, nowy gmach główny i pozostałości zrównanej z ziemią starej kotłowni.

Na wszystkich zwiedzających czekają upominki, m. in. apteczki samochodowe. Tradycyjnie też zrobimy im pamiątkowe zdjęcia, z których powstanie wielkoformatowa grafika, prezentowana na terenie nowego szpitala.

Udział w wycieczce był bezpłatny, trzeba się było tylko wcześniej zapisać.  Zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Należy podać imię, nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, a w przypadku dzieci także wiek. Kolejne wycieczki będą się odbywały co niedziela.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. W nowym gmachu głównym znajdą się między innymi centralny blok operacyjny, szpitalny oddział ratunkowy i oddziały łóżkowe. Obok powstają m. in. pawilony dla oddziałów psychiatrycznych i szpitala zakaźnego. Koszt inwestycji to 560 mln zł. Rozbudowa rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Wykonawca, firma Budimex, ma się uporać z robotami do końca 2019 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze