Toruń: magistrat rozbudowuje i modernizuje lecznice

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Nowości/Rynek Zdrowia   • 08 września 2009 13:52

Kolejny etap modernizacji oddziału kardiologii i budowa bloków operacyjnych w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika, a także rozbudowa dwóch zakładów opiekuńczych - tak Toruń inwestuje w ochronę zdrowia.

Toruń: magistrat rozbudowuje i modernizuje lecznice
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W połowie września planowany jest odbiór kolejnego etapu modernizacji oddziału kardiologii toruńskiej lecznicy – informuje Dziennik Toruński Nowości.

Za kilkanaście miesięcy do dyspozycji pacjentów zostaną oddane nowe bloki operacyjne i siedziba oddziału hematologii w tym szpitalu. Wykonawcę udało się wyłonić dopiero w czwartym przetargu. Ma on wybudować nie tylko pawilon, ale i dostarczyć wyposażenie tzw. stałe.

W trzykondygnacyjnym budynku na parterze mają się znaleźć m.in. sterylizatornia, apteka. Na pierwszym piętrze znajdą się bloki operacyjne. na drugim swoje nowe lokum znajdzie oddział hematologii. Ten ostatni powiększy się z 16 do 32 łóżek.

Miasto planuje też rozbudowę zakładów opiekuńczych:
• przy ul. Paderewskiego (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Serafitek) oraz
• przy Grunwaldzkiej (budynek dla potrzeb opieki długoterminowej z oddzialem dla pacjentów w stanie apalicznym, wraz z modernizacją już istniejących obiektów).

Wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie przetargu rozpisanego na realizację tych inwestycji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum