Toruń: koronawirus zmienia plany budowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego ?

Autor: eska.pl/Rynek Zdrowia • • 03 września 2020 14:46

Projekt największej medycznej inwestycji w regionie stworzono kilka lat przed wystąpieniem pandemii koronawirusa. Aby zatrzymać świeży charakter i funkcjonalność miejsca - postanowiono wyposażyć budynek w dodatkowe śluzy, które mają zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów na oddziale zakaźnym.

Toruń: koronawirus zmienia plany budowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego ?
Budowa Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W czerwcu br. do nowych pomieszczeń przenosić miała się pracownia cytostatyków. Gotowy był także oddział zakaźny, w którym wydzielono specjalne sale dla pacjentów "wysokozakaźnych". Stworzono dla nich oddzielne wejście ze śluzami oraz respiratorami.

To właśnie w tym punkcie zmieniły się plany Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Jak mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, w połowie października br. dokonane będą już dyslokacje oddziałów zakaźnych oraz rozpocznie się zasiedlanie ich pacjentami i personelem medycznym. Oddanie głównego budynku ma nastąpić w lutym przyszłego roku. Cały proces inwestycyjny ma się zakończyć w kwietniu.

Koszt inwestycji to 560 mln zł, z czego prawie połowa to kwota przeznaczona na nowoczesny sprzęt, który znajdziemy w placówce. Szpital zostanie wyposażony m.in. w robota aptecznego, pocztę pneumatyczną oraz rozbudowany system pozyskiwania deszczówki.

Więcej: eska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum