Toruń: inżynierowie rozbudowujący szpital zaprezentowali postępy prac

Autor: Gazeta Wyborcza, JW/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2017 10:00

Rozbudowa Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu ma kosztować 540 mln zł i potrwać w sumie 36 miesięcy. We wtorek (30 maja) inżynierowie zaprosili na teren budowy zwiedzających.

Toruń: inżynierowie rozbudowujący szpital zaprezentowali postępy prac
Toruń: inżynierowie rozbudowujący szpital zaprezentowali postępy prac. Fot. Archiwum

Konsorcjum Budimeksu SA (lider - udział 95 proc.) i Ferrovial Agroman SA na zlecenie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne modernizuje i przebudowuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. Rydygiera w Toruniu.

We wtorek konstruktorzy z firmy Budimex pokazali m.in. montowaną z prefabrykatów konstrukcję wielopoziomowego parkingu, marmurową instalację z wmurowanym kamieniem węgielnym oraz miejsca, gdzie wznoszone są nowy główny budynek szpitala i obiekty techniczne - informuje Gazeta Wyborcza.

Pierwszym oddanym do użytku obiektem będzie budynek techniczno-garażowy, który poza główny węzłem cieplnym i stacją uzdatniania wody pomieści także stację dezynfekcji szpitalnych ścieków, stację transformatorową i miejsca postojowe dla karetek.

Na dachu szpital będzie miał system paneli fotogalwanicznych - zielona energia elektryczna posłuży do zasilania zewnętrznego oświetlenia w całym kompleksie. Zakończenie prac budowlanych w maju. W lipcu, po zainstalowaniu wyposażenia technicznego, umieszczone tu węzły cieplny i wodny oraz podczyszczalnia ścieków zostaną włączone do szpitalnych sieci.

Jeszcze w tym roku w kompleksie na Bielanach stanie też czteropoziomowy budynek parkingowy, co rozwiąże część problemów związanych z funkcjonowaniem szpitala podczas trwającej inwestycji.

W ramach rozbudowy kompleksu powstanie w sumie 6 nowych budynków o łącznej powierzchni użytkowej pond 63 tys. mkw.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum