Toruń: czy budowa szpitala jest ciekawa? 900 osób uznało, że tak

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2019 17:15

Dni otwarte na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Bielanach odbywały się od marca do listopada 2018 w niemal każdą niedzielę. Łącznie wzięło w nich udział blisko 900 osób.

Toruń: czy budowa szpitala jest ciekawa? 900 osób uznało, że tak
Wycieczki zostaną wznowione wiosną, jak tylko pozwoli na to pogoda. Fot. Archiwum

Jak informuje biuro prasowe Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, większość uczestników to mieszkańcy regionu, przede wszystkim Torunia i okolic, ale wśród wizytujących były też grupy architektów, studenci kierunków technicznych (m.in. Politechniki Poznańskiej), przedstawiciele Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Ich przewodnikami byli fachowcy z odpowiedzialnej za przedsięwzięcie samorządowej wojewódzkiej spółki celowej Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne i inżynierowie z Budimeksu, firmy, która jest głównym wykonawcą robót budowlanych.

Budowane obiekty oglądano z zewnątrz i od środka słuchając interesująco podanych informacji. Każdy ze zwiedzających otrzymał na pamiątkę drobny upominek - dorośli apteczki samochodowe, dzieci pluszaki.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to największa obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Koszt wyniesie 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydajemy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Przedsięwzięcie finansujemy z kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego, naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, środków własnych samorządu województwa i środków własnych placówki oraz wsparcia z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca 2019 r.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum