Toruń: czteropoziomowy budynek parkingu dla szpitala zmontowany

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2017 13:58

W 36 miesięcy ma zostać wybudowany za pół miliarda złotych Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu. Już widać efekty prac w zachodniej części wznoszonego od podstaw budynku głównego. Niemal zmontowany jest już czteropoziomowy budynek parkingowy, powstający w technologii prefabrykowanej.

Toruń: czteropoziomowy budynek parkingu dla szpitala zmontowany
Budowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Fot. Archiwum

Nowy główny budynek lecznicy ma już strop nad częścią parteru w zachodnim skrzydle, obecnie trwa tu stawianie elementów nośnych pierwszego piętra. Od początku przygotowuje się też rozwiązania pod przyszłe instalacje gmachu - w ostatnich dniach ekipy wykonawcze budowały piwniczną część szybu windy.

Niemal zmontowany jest już czteropoziomowy budynek parkingowy, powstający w technologii prefabrykowanej. Zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku, co powinno rozwiązać większość problemów związanych z działaniem szpitala podczas trwającej inwestycji.

Mniej zaawansowane są roboty przy wschodnim skrzydle - tu trwają jeszcze prace ziemne i zbrojenie płyt fundamentowych. Można obserwować bezpośrednio efekty prac budowlanych. Najbliższy dzień otwarty na budowie szpitala na Bielanach zaplanowano na niedzielę, 25 czerwca.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum