Toruń: budowa nowego skrzydła szpitala na finiszu

Autor: torun.pl/Rynek Zdrowia • • 27 grudnia 2019 13:34

Budowa nowego skrzydła Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu dobiega końca. W budynku znajdą się m. in. nowoczesne sale operacyjne i oddział przeszczepów oraz powiększony oddział intensywnej terapii medycznej.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje toruński ratusz na parterze dwupiętrowego, częściowo podpiwniczonego obiektu znajdzie się oddział udarowy z 16 łóżkami oraz przeniesiony z budynku głównego oddział neurologiczny z 12 łóżkami. Tam również mieścić się będzie pracownia VIDEO EEG. Nowością będzie oddział przeszczepowy, który zajmie większość drugiego piętra. W sąsiedztwie pracować będzie Zakład Mikrobiologii, przeniesiony ze „starego” budynku szpitala. Zostanie on poszerzony o nową pracownię badań molekularnych, niezbędnych w diagnostyce schorzeń onkohematologicznych i związanych m.in. z procedurami przeszczepu szpiku.

W części podpiwniczonej nowego skrzydła zlokalizowano archiwum medyczne, szatnie dla pracowników i magazyny oddziałowe. Projekt obejmuje też zakup niezbędnego wyposażenia, m. in. 26 łóżek wraz z szafkami i materacami, w tym 14 przeciwodleżynowymi, oraz sprzętu medycznego i laboratoryjnego.

Dodatkowo, w ramach projektu "Zapewnienie obowiązujących standardów organizacji opieki zdrowotnej w zakresie leczenia pacjentów w Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej", szpital pozyskał 3,8 mln zł wsparcia unijnego (583 tys. zł wkładu własnego gminy miasta Toruń) na przeniesienie do nowego budynku i powiększenie z 4 do 6 łóżek Oddziału Intensywnej Terapii Medycznej. W drugiej części kondygnacji I piętra powstaną też 2 kolejne sale operacyjne, co poprawi dostępność do świadczeń związanych z zabiegami operacyjnymi.

Łączny koszt projektu związanego z budową i organizacją nowego skrzydła szpitala to ponad 25 mln zł, w tym 8,7 mln zł to środki unijne zł, a 16,3 mln zł wkład własny gminy miasta Toruń.

Więcej: torun.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum