Tomograf dla szpitala powiatowego. Niedzielski: rola takiej placówki jest nie do przecenienia

Autor: oprac. SzB • Źródło: rypin.naszemiasto.pl, Twitter, Rynek Zdrowia26 września 2022 15:30

Szpital Powiatowy im. Franciszka Dłutka w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie) otrzymał nowy tomograf komputerowy. Sprzęt o wartości ponad 1 mln zł. został kupiony z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Tomograf dla szpitala powiatowego. Niedzielski: rola takiej placówki jest nie do przecenienia
Nowy tomograf dla szpitala powiatowego. Kosztował ponad milion złotych. Fot. Twitter/Mikołaj Bogdanowicz
  • Nowy tomograf komputerowy trafił do Szpitala Powiatowego im. Franciszka Dłutka w Rypinie
  • Ta inwestycja uzyskała rządowe dofinansowanie — ponad 1 mln zł przekazano placówce w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W uroczystości przekazania brał udział Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia
  • - To duże wzmocnienie i doposażenie szpitala po COVID-19 - napisał z kolei Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Nowoczesny tomograf komputerowy dla szpitala powiatowego

Rypińska placówka ma w swoich zasobach nowy tomograf komputerowy. Urządzenie kosztowało ponad 1 mln zł. Ta inwestycja uzyskała jednak rządowe dofinansowanie.

W uroczystości przekazania nowoczesnego sprzętu, które miało miejsce 21 września, wziął udział minister zdrowia. 

— Ten szpital jest dobrem wspólnym, co widać po obecności samorządowców i społeczeństwa. Myślę, że wykorzystujecie państwo szansę, żeby Rypin był ośrodkiem rozpoznawalnym. [...] Rola szpitala powiatowego jako lokalnego centrum diagnostyki, właśnie z nowoczesnym sprzętem, jest nie do przecenienia — mówił, cytowany przez portal rypin.naszemiasto.pl, Adam Niedzielski. 

- To duże wzmocnienie i doposażenie szpitala po COVID-19 - napisał z kolei, w mediach społecznościowych, Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum