Tarnów: ruszyła budowa Ośrodka Psychoterapii

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2014 11:42

Przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie ruszyła budowa Ośrodka Psychoterapii. Powinien zostać otwarty w 2016 roku. Projekt wpisany jest w Małopolski Program Ochrony Zdrowia Psychicznego 2010-2015. Inwestycja będzie kosztować ponad 20 mln złotych.

Szpital im. św. Łukasza planuje utworzenie Ośrodka Psychoterapii złożonego z dwóch oddziałów stacjonarnych (70 łóżek) - oddziału dziennego z salami terapeutycznymi, poradni specjalistycznych i zespołu opieki środowiskowej.

Zupełnie nowy budynek stanie na działce tuż obok szpitalnego parkingu. Docelowo będzie połączony z pozostałym kompleksem budynków szpitala podziemnym tunelem.

- Będzie to bardzo nowoczesny ośrodek. Szczególny nacisk położymy na komfort pacjentów. W leczeniu psychiatrycznym jest to niezwykle istotny czynnik. Najważniejsza jednak, że konieczna pomoc w tym zakresie będzie bliżej pacjenta - mówi w Dzienniku Polskim Anna Czech, dyr. Szpitala im. św. Łukasza.

Powstanie ośrodka psychiatrycznego skróci czas oczekiwania na leczenie nawet o kilkanaście miesięcy. Obecnie chorzy z rejonu Tarnowa na terapię szpitalną udają się do Krakowa, Straszęcina, Gorlic, a nawet Morawicy pod Kielcami.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum