PWX | 27-01-2015 20:44

Tarnów: otwarto salę chirurgii jednego dnia w szpitalu wojewódzkim

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie otwarta została nowoczesna sala operacyjna przeznaczona do wykonywania zabiegów w trybie jednego dnia.

Sala wykorzystywana będzie m. in. do operacji żylaków kończyn dolnych, laparoskopowego usuwania pęcherzyka żółciowego, artroskopii diagnostycznej czy operacji zespołu cieśni nadgarstka.

- Inwestycja przede wszystkim poprawi komfort pobytu pacjenta w szpitalu i organizację pracy – mówi dyrektor szpitala Anna Czech.

Dodaje: - Nowa sala odciąży pozostałe sale operacyjne w szpitalu, szczególnie w godzinach dopołudniowych, co pomoże w realizacji wprowadzonego właśnie pakietu onkologicznego i planu leczenia operacyjnego. Polepszy się też dostęp do zabiegów pacjentów z pozostałych oddziałów szpitalnych, jak neurochirurgia czy chirurgia onkologiczna.

W skład oddanej sali wchodzą punkt przyjęć, poczekalnia, szatnia, sanitariaty, sala przygotowań pacjenta, sala operacyjna oraz wyposażenie. Sala będzie pracować od godzin porannych do późnego popołudnia.

Łączna wartość inwestycji wynosi 1 444 000 zł, w tym dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego to 312 tys. zł.