Tarnobrzeg: na rozbudowę onkologii pójdą 43 mln zł, umowa podpisana

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 30 sierpnia 2017 21:30

W środę (30 sierpnia) została podpisana umowa na dofinansowanie rozbudowy Centrum Onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Inwestycja będzie kosztować 43 mln zł.

Tarnobrzeg: na rozbudowę onkologii pójdą 43 mln zł, umowa podpisana
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, członek zarządu województwa Stanisław Kruczek i dyrektor Wiktor Stasiak złożyli uroczyście podpisy pod umową na realizację projektu ''Poprawa dostępności do leczenia onkologicznego mieszkańców województwa podkarpackiego. Rozwój Centrum Onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu''.

Tarnobrzeski szpital został wpisany w mapy potrzeb zdrowotnych, jako ośrodek wspierający istniejący już potencjał onkologiczny zarówno w naszym województwie jak i w województwach ościennych.

- Tak się składa, że szpital leży na styku trzech województw, najbliższy ośrodek onkologiczny z radioterapią jest w Rzeszowie, w sąsiednich są w Kielcach, Lublinie i Zamościu. Jest to rzeczywiście dzisiaj tzw. biała plama, szacujemy, że 600 tysięczna populacja jest w zasięgu naszego oddziaływania. Dzięki rozwojowi tego ośrodka poprawi się zdecydowanie dostępność do leczenia onkologicznego - mówił po podpisaniu umowy dyrektor Wiktor Stasiak.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 43 mln zł, w tym dofinansowanie z RPO WP - 29,5 mln zł i dotacja z budżetu państwa - 5 mln zł.

Dzięki tym środkom zostanie wybudowany Ośrodek Radioterapii, zakupione zostaną dwa akceleratory do radioterapii, nastąpi adaptacja szpitalnych pomieszczeń w celu uruchomienia sal operacyjnych, zakupiony zostanie także aparat typu telekomando i wymieniony tomograf komputerowy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum